Hudební skladatel Jiří Babilon - hudba a vše kolem

 

     Všechno to začalo před 34 lety. Po absolvování osmileté LŠU v oboru klavír a zpěv a později jako samouk i kytaru. Ve svých 14 letech jsem začal hrát v různých kapelách na zábavách, plesích, apod. Nejdřív na baskytaru, kterou jsem si k tomu všemu ještě přibral a později už jen na klávesové nástroje a mezitím jsem ještě chodil trénovat na bicí.

     Aranžování hudby jsem se věnoval přes 14 let, kdy jsem pomocí syntezátorů a sequencerů vylepšoval celkový zvuk a aranže kapely, no a později to už byly aranže kompletní i za pomocí PC.

     Tak se to se mnou vleklo asi 21 let, kdy se mi po celou dobu množily a kupily nápady směrem k instrumentální hudbě, víc a víc mne fascinovala filmová hudba a soundtracky, až jsem se v roce 2008 rozhodl, že uplatním veškerou svou skladatelskou inspiraci a nápady. Začal jsem se tedy věnovat komponování své vlastní instrumentální hudby, čemuž se aktivně věnuji dodnes. Téhož roku jsem zároveň začal pracovat na svém 1. autorském instrumentálním CD Mysteric, které jsem začátkem roku 2009 dokončil.

     V současné době již aktivně spolupracuji s několika společnostmi při komponování různých TV a jiných reklamních znělek, spotů a jinglů nebo hudbě k filmům a filmovým dokumentům, cestopisům a dalším kompletním hudebním projektům na míru časově a žánrově neomezeným, jako např. kompletní hudba k 5-ti dílnému internetovému seriálu "BOREC-LOVEC", k hasičské olympiádě, která se v roce 2009 konala v Ostravě "CTIF 2009" nebo k hlavnímu TV spotu (vysíláno na ČT1) vládní kampaně pod záštitou Michaela Kocába "STOP NÁSILÍ NA DĚTECH" a dalších.

     V současné době se opět aktivně věnuji i své hudební skupině viz.: www.skupinaspektra.cz , ale to neznamená, že si na skládání hudby neudělám čas, v případě zájmu zadavatele. 


Jiří Babilon - Hudební skladatel